Mobilya Dostu - Türkiye'nin Toptan Mobilya Satış Sitesi
Çağrı Merkezi 0551 127 85 26

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi
İşbu sözleşme Mobilyadostu.com platformundan alışveriş yaptığınızda otomatik olarak kabul edilmektedir. Tüm kullanıcılar alışveriş işlemini yaptıklarında işbu sözleşmeyi okumuş ve onaylamış olarak kabul edilirler.
Mobilyadostu.com ile Müşteri Arasında Online Satış Sözleşmesidir.
Madde – 1
Bu sözleşmenin kapsamı 4077 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Yasa’nın ‘’Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik’’ çerçevesinde şekillenmektedir.
Madde – 2
Satıcı Bilgileri
………….
Madde – 3
Alıcı Bilgileri
Siteye üye olmuş tüm kullanıcılar: ….. Firmasının e-ticaret mağazasına üye olarak bu siteden alışveriş yapan tüm kullanıcılar.
Madde – 4
Sözleşmenin Konusu ve Detaylar
Sitede yer alan mal ya da ürünlerin ve hizmetlerin türünün nasıl olduğu, miktarının ne kadar olduğu, renk ve model bilgileri sitede yer almaktadır. Satıcı buradaki bilgileri ve vaatleri alıcılara bildirmeden değiştirme hakkını saklı tutar.
Madde – 5
Genel Hükümler
1- Alıcı, sözleşmenin 4. Maddesinde yer alan ürünün niteliği, satış fiyatı ve diğer bilgilerin değiştirilmesine dair satıcının haklarını kabul eder.
2- Sözleşme kapsamında yer alan bir ürün satın alındığında 3 gün içerisinde bu ürünün alıcıya teslim edilmesi mümkün olur. Burada ortaya çıkabilecek ekstra farklılıklar özel notlar halinde belirtilebilir.
3- Şayet satın alınan ürünün alıcıdan arklı birine teslim edilecekse ve teslim alacak kişi şayet bu ürünü teslime etmeyi kabul etmezse satıcı bu durumda sorumluluk üstlenmez.
4- Satıcı, satın alınan ürünü sağlam bir şekilde, eksiksiz ve ürün siparişi sırasındaki özelliklere uygun bir şekilde teslim etmek durumundadır. Yine satıcı ürün garantisini ve kullanma kılavuzunu da göndermek durumundadır.
5- Şayet satın alınan ürünün ödemesi yapılmamışsa ya da ödeme sırasında bir şekilde ödeme miktarı satıcıya yansıtılmamışsa satıcı bu ürünü teslime etme yükümlüğüne sahip değildir. Bu tarz sorunlarda nakliye giderleri de alıcıya aittir.
6- Satıcı herhangi bir mücbir sebepten dolayı ürünü teslim edemezse bu durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Böyle durumlarda alıcı satışın iptal edilmesi hakkına sahiptir. Satıcı alıcının satışı iptal etmesi sonrasında 7 gün içerisinde alıcıya iptal bilgisi için gerekli bildirimleri yapmak durumundadır.
Madde – 6
Cayma Hakkı
Alıcı satın almış olduğu ürünü teslim aldıktan sonraki 7 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir. Bu süre içerisinde bir şekilde alıcının satıcıyla iletişime geçerek bildirimde bulunması gerekmektedir. Burada ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış olması ve herhangi bir şekilde zarar görmemiş olması da şarttır. Yine ürüne ait ambalajın da zarar görmemiş olması gerekir.
Madde – 7
Yetkili Mahkeme
İşbu sözleşme Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri tarafından görüşülür. Alıcı ya da satıcı arasındaki uyuşmalarda yerleşim yerine en yakın olan Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Alıcı iş bu sözleşmede yer alan tüm maddeleri, peşinen kabul edilmiş sayılır.